Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Koordynator ds. dostępności

Komunikat w sprawie wyznaczenia Koordynatora do spraw dostępności w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gierałtowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach informuje, że Dyrektor Biblioteki, Agnieszka Nowak, wyznaczyła Koordynatora ds. dostępności w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Gierałtowicach. Funkcję tę będzie pełniła Pani Iwona Bismor - starszy bibliotekarz.

Podstawa prawna

Wyznaczenie koordynatora ds. dostępności dla Gminnej Biblioteki Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach było realizacją obowiązku nałożonego na wszystkie podmioty publiczne przez ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, która weszła w życie 20 września 2019 r.

 

Zadania koordynatora ds. dostępności

Zgodnie z zapisami ustawy, do zadań koordynatora ds. dostępności będzie należało:

  • wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gierałtowicach;
  • przygotowanie i koordynację wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez Gminą Bibliotekę Publiczną w Gierałtowicach;
  • monitorowaniem działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

 

Koordynator ds. dostępności będzie łączył nowe zadania z dotychczasowymi obowiązkami starszego bibliotekarza, pracując - tak jak do tej pory.

 

Dane kontaktowe:

Koordynator ds. dostępności w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gierałtowicach

– Pani Iwona Bismor

adres do korespondencji: Ogrodowa 47, 44-186 Gierałtowice

telefon: 32 441-94-58,

e-mail: paniowki@biblioteka.gieraltowice.pl